کافه بورس

فضایی برای آموزش و تحلیل بورس تهران

کافه بورس

فضایی برای آموزش و تحلیل بورس تهران


سهام بان

کافه بورس : فضایی برای آموزش و تحلیل بورس تهران

پیوستن به کانال تلگرام کافه بورس

بهترین اپلیکیشن پرداخت
نرخ سکه و دلار در بازار تهران
نماد اعتماد تجاری زرین پال

سـهام بان ، نگهبان سـهام

نرم افزار مدیریت سبد سهام

نرم افزار مدیریت سبد سهام

پیشخوان روزنامه های کشور
يكشنبه, ۲۸ دی ۱۳۹۳، ۰۵:۴۰ ب.ظ

رابطه بورس و شرکت های سهامی عام


پاسخ امیر حسام موسوی - وکیل پایه یک دادگستری به پرسش یکی از سهامداران در مورد شرکتهای سهامی عام

پرسش:

آیا می شود شرکتی سهامی عام باشد ولی در بورس اوراق بهادار ، سهام آن معامله نشود ؟ و یا سازمان بورس بر آن شرکت نظارت نداشته باشد؟ لطفا اگر جواب بله میاشد ماده قانونی آن را برای من ذکر نماید.


پاسخ وکیل بورس:

بر اساس ماده 25 قانون بازار اوراق بهادار ، پس از تصویب قانون مذکور، ثبت کلیه شرکتهای سهامی عام موکول به اخذ مجوز سازمان بورس و اوراق بهادار می باشد اما صرف ثبت یک شرکت در نزد سازمان بورس مستلزم انجام معاملات آن شرکت از طریق سازمان مذکور نبوده و پذیرش سهام یک شرکت در بورس خود روند و شرایط خاصی را می طلبد. در این خصوص می توانید به دستورالعمل پذیرش اوراق بهادار در بورس اوراق بهادار مصوب 1/10/86 هیات مدیره سازمان بورس مراجعه نمایید.

البته در هر حال هر شرکتی که نزد سازمان به ثبت می رسد ولو اینکه سهام آن از طریق سازوکار بورس عرضه و معامله نیز نشود ، بر اساس دستورالعمل اجرایی افشای اطلاعات مصوب 3/5/86 هیات مدیره سازمان بورس ، مکلف به ارائه منظم اطلاعات مالی خود به سازمان و درج آن در سایت کدال خواهد بود.



نظرات (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی
موبایلتو شارژ کن