کافه بورس

آموزش و تحلیل بورس تهران

کافه بورس

آموزش و تحلیل بورس تهران

نرم افزار مدیریت سبد سهام بان

سازمان بورس اوراق بهادار شرکت بورس اوراق بهادار تهران شرکت بورس کالا شرکت بورس انرژی شرکت فرابورس ایران پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه ایران مدیریت فناوری بورس تهران سیستم جامع اطلاع رسانی ناشران شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه شرکت اطلاع رسانی و خدمات بورس کانون کارگزاران بورس اوراق بهادار مرکز پردازش اطلاعات مالی مرکز مالی ایران کانون نهادهای سرمایه گذاری

محصولات کافه بورس تحلیل سهام آموزش های چندرسانه ای نرم افزار های بورس پرسش و پاسخ

دسترسی سریع

تمدید اعتبار کد فعالسازی نرم افزار سهام بان

نرم افزار مدیریت سبد سهام بان

نرم افزار هوشمند مدیریت سبد سهام بان

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «یوسف بن علوی» وزیر خارجه عمان اعلام کرد که مذاکرات هسته‌ای بین ایران و غرب به نقاط حساسی رسیده است و در این مذاکرات پیشرفت حاصل شده است.

بنا به گزارش «عمان دیلی»، در جلسه اول مذاکرات میان «محمد جواد ظریف» وزیر خارجه ایران، «جان کری» وزیر خارجه آمریکا و با حضور «کاترین اشتون» هماهنگ‌کننده سابق اتحادیه اروپا در مورد غنی‌سازی اروانیوم و برداشتن تحریم‌های ایران صحبت شده و تمام وقت جلسات به همین دو موضوع اختصاص داده شده است.

بر اساس این گزارش ایران خواستار صحبت و حل تمام مسائل باقی‌مانده شده است و در مقابل آمریکا نیز خواهان تعهداتی از سوی تهران برای کاهش غنی‌سازی اورانیوم و خودداری از ساخت چیزی است که آن را سلاح اتمی می‌نامد.

یوسف‌بن علوی در این خصوص گفت: خوشبینی بسیاری در مسیر مذاکرات وجود دارد و مذاکرات دیروز به نقاط حساسی رسیده و در آن پیشرفت دیده می‌شود. وی افزود: مذاکرات به مسیری وارد شده که بازگشت از آن سخت است و دو طرف اصرار دارند به توافق برسند و این خواسته‌ای است که ما میان دو طرف دیدیم.

بن علوی در ادامه گفت: این اولین دیدار مهم در عمان نیست بلکه فقط اولین دیداری است که علنی می‌شود. عمان 5 سال است که برای نزدیکی روابط در این زمینه تلاش می‌کند و توانسته است دو طرف ایرانی و غربی را به نقطه امروز برساند و ما معتقدیم آنها از تلاش ما راضی هستند و مسیری که باقی مانده کم است.

وزیر خارجه عمان تصریح کرد که هیچ ضمانتی از دو طرف وجود ندارد. موضوع، بحث‌های میان اطراف و مسائل بسیار حساس است. وی تاکید کرد که دو طرف خواستار برگزاری این مذاکرات در عمان بوده‌اند و این کشور موافقت کرده است.

بن علوی در ادامه گفت: این مذاکرات ارتباطی با دیگر مسائل منطقه ندارد و جدید است. وی افزود: این مسئله یک پرونده پیچیده جهانی است به همین دلیل اعتقاد دارم بهتر است ابتدا این پرونده حل شود و سپس به موضوعات و پرونده‌های جدید دیگر منطقه‌ای پرداخته شود. در صورت حل موضوع هسته‌ای ایران تمام دولت‌های مذاکره کننده و نیز دولت‌های منطقه از آن نفع می‌برند و این به معنای استفاده بردن دولت‌‌های بسیاری است.

وی در پایان تاکید کرد که عمان در آینده نیز از میزبانی نشست‌های این چنینی اعلام استقبال می‌کند به شرط اینکه شرایط مهیا باشد.

  • ۹۳/۰۸/۱۹

نظرات (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
تجدید کد امنیتی